PEKISI.BLOGCU.COM SERVER
Our crawlers revealed that a single page on pekisi.blogcu.com took one thousand three hundred and thirteen milliseconds to load. Our parsers could not detect a SSL certificate, so our web crawlers consider this site not secure.
FAVICON
![](/f/fomfiyigyg81fzauwbh1qajj/256/pekisi.blogcu.com.png)
SERVER SOFTWARE AND ENCODING
We revealed that pekisi.blogcu.com is using the Blogcu Cloud Server server.SITE TITLE
pekisi - Blogcu.comDESCRIPTION
Beni terketti. Bunu kabullenemiyorum. Egodan dolayı falan değil asla. Onsuz olmayı kabullenemiyorum. . Yani her seferinde de benimi? Bulur ya,yani iş yerindeki hiç kimseye aşık olmama ve hoşlan. Üye blogların içeriğinden blog yazarları sorumludur. Şikayetler için tıklayınız.PARSED CONTENT
The web site states the following, "Egodan dolayı falan değil asla." I noticed that the web site also said " Yani her seferinde de benimi? Bulur ya,yani iş yerindeki hiç kimseye aşık olmama ve hoşlan." They also said " Üye blogların içeriğinden blog yazarları sorumludur." The meta header had pekisi as the first optimized keyword. This keyword is followed by blogcu and blog which isn't as important as pekisi. The other words pekisi.blogcu.com uses is türkçe blog. blogla is included and might not be viewed by web crawlers.