CANVEMERT.BLOGCU.COM SERVER
Our crawlers revealed that a single page on canvemert.blogcu.com took one thousand eight hundred and twenty-eight milliseconds to load. Our parsers could not detect a SSL certificate, so our web crawlers consider this site not secure.
FAVICON
![](/f/lleghrx5xifrfxkpqcjx4gjj/256/canvemert.blogcu.com.png)
SERVER SOFTWARE AND ENCODING
We revealed that canvemert.blogcu.com is using the Blogcu Cloud Server server.SITE TITLE
anneyüreği - canvemert - Blogcu.comDESCRIPTION
annedir yüreğim fazla dayanamam.PARSED CONTENT
The web site states the following, "Uzun bir ardan sonra yine bir tarifim var nihayet; malzemeler 2." I noticed that the web site also said "5 çay bardağı toz şeker 2 yumurta1." They also said " FARK ETMELI INSAN Farkı fark etmeli, fark ettiğini de fark ettirmemeli bazen. Malzemeler3 yumurta1 su bardağı süt12 su bardağı sıvıyağ1 tatlı kaşığı tuzalabildiği kadar unarasına sürmek için2. Hazır yufka böreğimi çok beğeneceğinize eminim. çok pratik ve bi okadarda lezzetli. Kısır ,kısır ah ne çok severim." The meta header had canvemert as the first optimized keyword. This keyword is followed by blogcu and blog which isn't as important as canvemert. The other words canvemert.blogcu.com uses is türkçe blog. blogla is included and might not be viewed by web crawlers.