BERFINDEMIIR.BLOGCU.COM SERVER
Our crawlers revealed that a single page on berfindemiir.blogcu.com took two thousand three hundred and thirteen milliseconds to load. Our parsers could not detect a SSL certificate, so our web crawlers consider this site not secure.
SERVER SOFTWARE AND ENCODING
We revealed that berfindemiir.blogcu.com is using the Blogcu Cloud Server server.SITE TITLE
Berfin Demir - berfindemiir - Blogcu.comDESCRIPTION
Merhaba arkadaşlar. Ben Berfin. Uzun zamandır bloggumun olmasını istiyordum . Ve açmaya karar verdim . Yazmayı seven bir insanım . Bu yüzden burası benim için daha iyi olur diye düşündüm. Ve sizlerleyim . D Kendimi anlatayım . Adım Berfin . Tuhaf bir insanım -,- Gülmeyi ve güldürmeyi çok severim . Daha çok kardeşim dediğim benim için çok çok farklı yerde olan arkadaşlarımla vakit geçiririm. Puding ve çiğköfte dışında hiç bişi yemem . -,- Makarna istisna olabilir. D Bazen o kadar tuhaf oluyorum ki cipsimiPARSED CONTENT
The web site states the following, "İsterseniz Blogcu kategorilerinden öne çıkan içeriklere göz atabilirsiniz." I noticed that the web site also said " Üye blogların içeriğinden blog yazarları sorumludur." The meta header had berfindemiir as the first optimized keyword. This keyword is followed by blogcu and blog which isn't as important as berfindemiir. The other words berfindemiir.blogcu.com uses is türkçe blog. blogla is included and might not be viewed by web crawlers.